حساب کاربری

خانه / وبلاگ / ماشین آلات / بسته بندی / نوار نقاله / راهنمای خرید نوار نقاله

راهنمای خرید نوار نقاله

نویسنده: حمیدرضا میرشکاری

هنگام تصمیم گیری در مورد نحوه انتقال محصولات از طریق فرآیند خط تولید با استفاده از سیستم های نوار نقاله ، ده توصیه وجود دارد که باید قبل از خرید در نظر بگیرید. در اینجا 10 نکته در مورد نحوه خرید سیستم نوار نقاله مناسب آورده شده است.


راهنمای خرید نوار نقاله

امتیاز: / 5 | آرا: | بازدید: 105

هنگام تصمیم گیری در مورد نحوه انتقال محصولات از طریق فرآیند خط تولید با استفاده از سیستم های نوار نقاله ، ده توصیه وجود دارد که باید قبل از خرید در نظر بگیرید. در اینجا 10 نکته در مورد نحوه خرید سیستم نوار نقاله مناسب آورده شده است.

 

نکته 1: محصولات خود را بشناسید

. تدوین ابعاد محصول:

ابعاد محصولاتی که شما منتقل خواهید کرد مهم است. قبل از تماس با تامین کنندگان بالقوه ، تمام اطلاعات طول ، عرض و ارتفاع محصولات را جمع آوری کنید.

. ارزیابی وزن یا تراکم محصول:

بسته های وزنی و چگالی ماده اولیه در محاسبات بار نوار نقاله تأثیر خواهد داشت. وزن و چگالی محصول خود و همچنین میزان موجودی نوار نقاله در هر برهه از زمان را یادداشت کنید.

. ارزیابی توان عملیاتی:

مقدار محصول ارائه شده به سیستم نوار نقاله اطلاعات مهم دیگری برای محاسبه بار پیش بینی شده در نوار نقاله خواهد بود. این امر گزینه های تسمه ، نسبت دنده و اسب بخار مورد نیاز موتور را تعیین می کند.

 

نکته 2: ارزیابی محیط تولید

گاهی اوقات محیط ، جنس ساختاری را در قاب سیستم نقاله ، تسمه و موتورها تعیین می کند. نادیده گرفتن جنبه زیست محیطی می تواند منجر به خطاهایی شود که برای سیستم خط تولید شما خوب نباشد. نگرانی های معمول غذا و نوشیدنی شامل این موارد است.

ماردی که باید در نظر گرفته شود:

. خشک ، پاک کردن

. شستشو و رطوبت

.درجه انجماد و خنکی محیط

.توجه به خطر انفجار

نکته 3:رسیدگی به انتقال روشن و خاموش نوار نقاله

در بسیاری از خطوط تولید ، ماشین هایی وجود دارند که با نوار نقاله خود همراه هستند. این بدان معنی است که شما سیستم های نوار نقاله جدید خود را به همراه این ماشین ها وصل کرده اید. نمونه های معمولی ماشین هایی که با نوار نقاله های خاص خود ارائه می شوند عبارتند از:

دستگاه درب بند

دستگاه لیبل زن

دستگاه پر کن کیسه

 و غیره.

محصول شما از این نوار نقاله به داخل وارد شده و از دیگر نوار نقاله به خارج منتقل می شود. روش های مختلفی برای رسیدگی به حمل و نقل وجود دارد اما دانستن تمام جزئیات مربوط به ماشین های دیگر و نوار نقاله های آنها ، و همچنین ابعاد محصول ذکر شده در بالا ، به شما در تعیین آنچه باید خریداری کنید کمک می کند.

 

نکته 4: مشخص کردن نوع کنترل هایی که می خواهید

. روشن / خاموش:

ساده ترین و کمترین هزینه.

. VFD:

به شما امکان می دهد تا سرعت نوار نقاله را کم یا زیاد کنید. در برخی از برنامه ها حیاتی است.

. PLC:

کنترل های PLC می توانند به ماشین های موجود در خط شما اجازه دهند تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و نوار نقاله باعث بهبود کارایی و کاهش زمان شود.

. توقف های الکترونیکی اضافی:

با خاموش شدن نوار نقاله از چندین مکان روی خط ، ایمنی را بهبود می بخشد.

 

نکته 5: درک OEE (کارایی کلی تجهیزات)

این معیاری برای زمان واقعی تولید دستگاه یا خط تولید شما است.

تصویریک نوار نقاله

نکته 6: در نظر گرفتن یک برنامه نگهداری پیشگیرانه

اگر برنامه قوی نگهداری پیشگیرانه ندارید ، یک برنامه PM را از یک ارائه دهنده پشتیبانی فنی بخواهید. این باعث می شود سیستم های نوار نقاله شما بهتر کار کند و با بلند مدت سالم  نگه داشتن تجهیزات خود در هزینه شما صرفه جویی کند.

 

نکته 7: بررسی تاسیسات

بدانید چه منبع تغذیه و هوا در ساختمان از جمله ولتاژ دارید. متداول ترین انواع برق مورد نیاز این نوع تجهیزات عبارتند از: 120 ، تک فاز ، 220 تک فاز ، 230 سه فاز و 480 سه فاز.

نکته 8: الزامات ایمنی کارکنان را در نظر بگیرید.

برای اطمینان از ایمنی کارکنان ، بررسی  کنید که کارگران در چه قسمتی از نوار نقاله قرار می گیرند و چه کاری انجام می دهند. ملاحظات ایمنی کارکنان که در  زیر ذکر شده را در نظر بگیرید و خریداری کنید:

. توجه به بلند کردن و حرکت تکراری

. اعمال محافظ

 

نکته 9: نحوه حرکت پودر ، گرانول ، قهوه و محصولات مشابه را در نظر بگیرید

این نوع محصولات اغلب برای بسته بندی از یک نقطه به نقطه دیگر در کارخانه منتقل می شوند. چند روش معمول برای جابجایی این محصولات وجود دارد. درک گزینه ها به شما کمک می کند تا بهترین گزینه برای تولید خود را تعیین کنید.

.کشیدن(کششی):

یک زنجیره یا کابل از طریق یک لوله و دیسک ها متصل می شود و محصول را از طریق لوله به نقطه تخلیه نهایی منتقل می کند. به طور ملایم، قادر به حمل و نقل طولانی مدت، ورودی های چندگانه و نقاط تخلیه امکان پذیر است. این گزینه گران است.

. پنوماتیک:

به طور معمول، یک وکیوم محصول را از یک قوطی می کشد و آن را به فیدر منتقل می کند. این گزینه ارزان است، آسان برای تمیز کردن، فاصله های کوتاه تر را پوشش می دهد و تراکم های فله را محدود می کند.

.ماردون:

یک ماردون انعطاف پذیر در داخل یک لوله اجرا می شود و محصول را با چرخش حرکت می دهد. این سیستم ها اغلب برای انتقال مواد از قیف به فیدر استفاده می شود. این گزینه ارزان، انعطاف پذیر است و تمیز کردن آن آسان می باشد، اما محدودیت های حمل و نقل وجود دارد.

 

نکته 10: سیستم های نوار نقاله را یکپارچه خریداری کنید

مطالب مفیدی درباره خطوط بسته بندی با تجربه بیشتر در ارتباط با این معیارها در اینجا نوشته شده است و به شما کمک می کند تا سیستم نوار نقاله کامل را طراحی و نصب کنید. سیستم اغلب شامل چندین نوار نقاله است که ادغام با ماشین های ذکر شده است که حمل و نقل خاص خود را دارند. هدف ارائه ی یک خط متعادل است که محصول را به طور مساوی از طریق کل سیستم در نرخ های مورد نیاز حرکت می دهد و با نیازهای تولید شما مطابقت می دهد.


هشتگ ها:
[[ comment.writer_name ]]

[[ comment.description ]]

[[ form.description.length ]] / 500
[[ reply.writer_name ]] (در پاسخ به [[comment.writer_name]])

[[ reply.description ]]


صفحه [[currentPage]] - نمایش [[comments.length]] از [[count]]
نظر ثبت نشده است! شما اولین باشید.
ارسال نظرات ( 0 نظر )
[[ description.length ]] / 500

اخبار مرتبط