حساب کاربری

خانه / وبلاگ / ماشین آلات / بسته بندی / پرکن مایعات | غلیظ ، رقیق | خرید و قیمت / راهنمای خرید دستگاه پرکن مایعات

راهنمای خرید دستگاه پرکن مایعات

نویسنده: مدیر

برای خریدن دستگاه پرکن نیاز است که اطلاعات اولیه لازم شامل نوع موادی که می خواهدی پرکند ، نوع ظرف و حجم آن را تعیین کنید تا بتوانید انتظارات مشخصی از دستگاهی که می خواهید خریداری کنید داشته باشید. ما در اینجا سوالاتی که باید بپرسید را برای شما توضیح می دهیم.


عکس انواع پرکن مایعات

امتیاز: / 5 | آرا: | بازدید: 321

خرید دستگاه پرکن مایعات – 7 سوالی که قبل از خرید باید جواب دهید

 

خرید دستگاه پر کن مایعات با توجه به گزینه های زیاد می تواند پیچیده باشد . و سخت است که تشخیص دهید کدام دستگاه برای کسب و کار شما مناسبترین است.

در اینجا هفت سوال برای راهنمایی شما قرار داده شده اند که از طریق آن می توانید بهترین پرکن بطری را خریداری کنید.

قصد خرید دستگاه پرکن دارید ؟ با این هفت سوال شما از خریدن بهترین پرکن مایعات مطمئن می شوید.

خرید یک دستگاه پر کن با توجه به گزینه های زیاد می تواند پیچیده باشد . و سخت است که تشخیص دهید کدام دستگاه برای کسب و کار شما مناسبترین است.

در اینجا هفت سوال برای راهنمایی شما قرار داده شده اند که از طریق آن می توانید بهترین پرکن بطری را خریداری کنید.

 

1-دستگاه پرکنی که می خرید دقیقا چه چیزی (چه موادی) را می خواهد پر کند ؟

برخی از پرکن های بطری برای پرکردن مواد خشکی مانند پودر و قرص طراحی شده اند و بعضی دیگر برای پر کنی مایعات مناسب اند .

پس اگر شما به دنبال خرید یک دستگاه پر کن هستید یکی از مهمترین فاکتور های در خرید آن توجه به غلظت و پایداری محصولتان است.

بررسی غلظت محصولتان به شما کمک می کنید تا تکنیک پرکنی مناسب و دستگاهی که می تواند با محصول شما بیشترین سازگاری را داشته باشد تعیین کنید.

اگر محصول شما غلظت بالایی دارد مانند مربا یا عسل ، شما باید دستگاه پرکنی خریداری کنید که از لحاظ فیزیکی توانایی کار با آن را داشته باشد.

به این فکر کنید که پر کردن مایعات رقیق (مثل آب ) برای دستگاه پرکن چقدر با پرکردن مایعات غلیظ (مثل عسل) تفاوت دارد ؟

 

2-آیا محصول شما گازدار است؟

نوشیدنی های گازدار (مثل : نوشابه و دلستر) نیازمند تکنک خاصی برای پر کردن هستند که به صورت تخصصی برای این مواد طراحی شده اند.

پس در نتیجه شما قبل از خرید دستگاه پرکن مایعات نیاز دارید مناسب مایعات گازادار بودن آن را بررسی کنید.

دستگاههای پر کن فشار متقابل با یک فرایند به اسم عملیات پیش تخلیه دوبرابر مانع از خارج شدن گاز مایعات حتی درون بطری می شوند.

این روش با تخلیه هوای داخل بطری با استفاده از فشار گاز دی اکسید کربن به درون بطری کار می کند . سپس اینکار را یک بار دیگر تکرار می کند تا اکسیژن بطری تا 99.99% تخلیه شود .(پیش تخلیه دوبرابر)

دستگاه پرکن مایعات گازدار با استفاده از این عملیات عمر بالایی به محصولات گازدار شما در قفسه خواهد داد.

 

3-چه نوع ظرفی برای پر کردن استفاده می کنید؟

فاکتور تاثیر گذار بعدی که قبل از خرید پر کن مایعات باید به آن توجه کنید، شکل ظاهری ظرف است .

شما باید هرچه بیشتر درباره اندازه ، نوع و حجم ظرف هایی که می خواهید پر کنید بدانید.

اینها نوع دستگاه پر کنی که باید انتخاب کنید را به شما دیکته می کنند.

برای مثال : برخی از پر کن های بطری ، بطری را از بالا می گیرند برخی هم از کنار ، اگر بطری شما درب منحصر به فرد و خاصی داشته باشد دستگاه پر کن نمی تواند آن را از بالا بگیرد و نیازمند دستگاه خاصی هستید. و در نقطه مقابل اگر بطری شما پهنای زیادی داشته باشد دستگاههایی که آن را از وسط می گیرند مناسب کار شما نیستند.

یکی دیگر از منظر های شکل ظاهری ظرف که باید به آن توجه کنید جنس آن است ، آیا بطری شیشه ای است یا پلاستیکی ؟ یا شاید هم قوطی آلومینیومی باشد؟

هر کدام از ظرف های بالا دستگاه مناسب خودشان برای پر کردن مایعات را نیاز دارند و با خرید دستگاه مناسب شما بیشترین بهره وری را خواهید داشت و یادتان باشد حتما به تامین کننده درباره نوع بسته بندی و ظرف مد نظرتان بگویید.

 

4- حجم تولیدتان چقدراست ؟

وقتی درباره بهره وری دستگاه پر کن فکر می کنید باید حجم تولید الان و آینده تان در نظر گرفته شوند .

معمولا دستگاههای کوچک با حجم کم مقدار تولیدشان بر اساس تعداد بطری در ساعت ارائه می شود و دستگاههای بزرگتر و سریعتر آمارشان بر اساس تعداد بطری در دقیقه گفته می شوند.

برای مثال دستگاه پر کن مایعات دستی را در نظر بگیرید این دستگاهها برای شرکت های نوپا و کوچک مناسب هستند اما جوابگوی نیاز شرکت های متوسط نخواهند بود . پس در خرید دستگاه احتمال رشد را در نظر بگیرید.

5- کدام دستگاه مناسب شماست ؟ پر کن دستی ، نیمه اتوماتیک یا دستگاه پرکن مایعات تمام اتوماتیک

یکی از کلیدی ترین انتخاب های شما در خرید دستگاه پر کن انتخاب درجه اتوماتیک بودن این دستگاه است.

دستگاه پر کن مایعات دستی برای استفاده های کارگاهی یا کارخانه های کوچک با حجم پرکنی کم که برنامه ای برای توسعه ندارند مناسب است .

دستگاه پر کن مایعات نیمه اتوماتیک این نوع دستگاه ها انتخاب عالیی برای کسب و کارهای کوچک هستند که برنامه توسعه دارند. پر واضح است که سرعت در این دستگاهها بالاتر از دستگاههای دستی است اما هنوز قسمت هایی از آن دستی است که باعث کند شدن فرآیند می شود.

دستگاههای نیمه اتوماتیک از لحاظ قیمتی مابین دستگاه پر کن دستی و دستگاه پر کن اتوماتیک قرار می گیرد. و برای کسانی که می خواهند نرخ تولیدشان را بدون هزینه زیاد بالا ببرند مناسب است.

دستگاه های پر کن مایعات تمام اتوماتیک بهترین انتخاب برای نیاز های پیشرفته و با نرخ تولید بالا هستند.

این دستگاه نسبت به پرکن دستی و نیمه اتوماتیک فضای بیشری اشغال می کنند و هیچ یک از فرایند ها دستی نیستند و برای تغذیه دستگاه از نوار نقاله استفاده می شود.

هزینه خرید و نگهداری از دستگاه پر کن اتوماتیک بسیار بالاست و اگر شما شرکت متوسط به بالا یا بزرگی هستید که به بهره وری بالا در تولید نیاز دارید این سرمایه گذاری قطعا ارزش انجام دادن دارد.

 

6- پر کن بر اساس سطح یا بر اساس حجم ؟ کدام سیستم را نیاز دارید؟

قبل از خرید دستگاه پر کن مایعات یکی از فاکتور هایی که باید در نظر بگیرید انتخاب بین پرکن حجمی و پر کن بر اساس سطح است.

این انتخاب بر اساس دو چیز گرفته می شود :

  •  نوع مایعی که می خواهید در ظرف پر کنید
  • در نهایت بعد از پر شدن در ظرف می خواهید چقدر پر شود و چگونه دیده شود.

صرف نظر موارد بالا دستگاههای پر کن دو مدل کلی حجمی و پرکن بر اساس سطح دارند که این دو مدل در زیرگروههایشان چند تفاوت باهم دارند:

دستگاههای پر کن سرریز یکی از معروفترین دستگاههای پر کن بر اساس سطح هستند.

و پرکن مایعات ثقلی ، پرکن مایعات پیستنونی ودستگاه پرکن مایعات پمپی از نوع پر کن های حجمی هستند.

پرکن های بر اساس سطح بدون توجه به اینکه چه حجمی درون بطری یا ظرف ریخته می شود تا سطحی که تنظیم شده است بطری یا ظرف را پر میکنند. این مدل پرکن ارزانتر است و بهره وری بالاتری نسبت به پرکن حجمی دارد.

این پر کن ها مناسب شرکت هایی است که ترجیه می دهند محصولات پر شده یکسان با ظاهر بهتر داشته باشند . اینجا یک نکته وجود دارد ، ظرف های پر شده کاملا یک سان بنظر می رسند اما از لحاظ حجمی که پر شده اند تفاوت دارند.

و در آخر لازم به ذکر است پر کن های بر اساس سطح به شما کمک می کنند سرعت خط تولیدتان را در بالاترین سطح حفظ کنید و در اکثر موارد قیمت مناسبتر دارند که باعث صرفه جویی برای شما می شوند.

دستگاه پرکن سرریزی

یکی از محبوب ترین دستگاهها در دسته پرکن های بر اساس سطح این نوع پر کن است . و محبوبیت آنها ناشی از توانایی پر کردن تعداد بالایی بطری در سریعترین زمان ممکن است. این دستگاهها برای سرعت طراحی شده اند ، و مایعات را با سرعت به درون بطری پمپ می کنند و به سطح ثابت و یکسان و یک شکلی در هر بطری دست پیدا می کنند. یک بار که بطری در این روش پر می شود مازاد آن به مخزن برگردانده می شود و مانع از سرریز می شود که این یکی دیگر از مزیت های دستگاه پر کن سرریزی است. همچنین این دستگاهها تقریبا همه کاره اند و برای پر کردن مایعاتی در غلظت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند .

دستگاههای پر کن حجمی

عکس پرکن های حجمی بصورت دیاگرامی

در عوض دستگاههای پر کن حجمی بدون توجه به این که شکل ظاهری ظرف پر شده چگونه است یا هم شکل آنها حجم مشخصی از مایعات را درون ظرف می ریزد. واقعیت این است که بطری های از لحاظ اندازه مقدار خیلی کمی با همدیگر تفاوت دارند و این باعث عدم همشکلی بعد از پر شدن می شود ای بخصوص در بطری های شیشه ای و پلاستک های شفاف وجود دارد.

پر کن ها حجمی همین طور نیازمند ابزار هایی برای وزن کردن ، اندازه گیری و زمان بندی هستند که در نتیجه باعث گرانی آن در مقایسه با دستگاههای پر کن بر اساس سطح می شوند . ولی اگر شما محصول گران قیمتی دارید که می خواهید درون ظرف ها آن را پر کنید یا نیاز به دقت پرکنی دارید استفاده از دستگاههای پر کن حجمی می تواند مبلغ بالایی برایتان صرفه جویی کند.

پر کن های جاذبه ای

دیاگرام دستگاه پرکن

 

یکی از مقرون به صرفه ترین پر کن های حجمی است. این دستگاهها می توانند ساخته و تغییر داده شوند تا محدوده وسیعی از مایعات را پشتیبانی کنند اما بصورت طبیعی برای مایعات با غلظت کم و کف دار مناسب هستند. پر کن های جاذبه ای همان طور که از اسمشان مشخص است با استفاده از جاذبه طبیعی ظرف ها را پر می کنند به این صورت که بعد از قرار گرفتن ظرف زیر هد و نازل پرکن مایع آزاد می شود و ظرف پر می شود. این به شما اجازه می دهد در هر زمان به خروجی مشخص و دقیقی دست پیدا کنید که آن را برای بسته بندی های دقیق گزینه ایده آلی می کند.

دستگاه پر کن مایعات پیستونی

این نوع پر کن بر اساس پرکنی حجمی کار میکند و مایعات را از مخزن به ظرف پمپ می کند. این پر کن ها می توانند برای مایعات مختلفی استفاده شوند اما مخصوصا مناسب مایعات چسبناک و غلیظ هستند. پر کن های پیستونی خود به دو دسته بندی تقسیم می شوند:

دستگاه پر کن پیستونی چک ولو

عکس پرکن پیستونی ولویع

این پرکن ها برای مایعات با غلظت کم مناسب هستند و با دقت بالا آنها را درون ظرف پر می کنند.

دستگاه پر کن پیستونی روتاری ولو

عکس پرکن ولوی

به لطف شیر های مورد استفاده در این نوع پر کن ها آنها می توانند حتی برای انتقال غلیظ ترین مایعات را ایده آل باشند. با این نوع پر کن شما بدون هیچ آسیب و یا نیاز به تغییر به راحتی می توانید مایعات غلیظ را پر کنید.

دستگاه پر کن مایعات پمپی

این نوع پر کن برای پر کردن انواع مختلف مایعات مورد استفاده قرار می گیرد و برای پر کردن مایعات غلیظ نیز هیچ مشکلی ندارد. این نوع پر کن هم از اصول پرکنی حجمی استفاده می کند تا بصورت موفقیت آمیز مایعاتی که برای پر شدن نیاز به فشار دارند را به ظرف منتقل کنند. بصورت کلی تمام دستگاههای پر کن حجمی و پمپی می توانند برای هر نوع مایعاتی که می خواهید به ظرف و یا بطری منتقل شوند ، طراحی شوند.

7-خرید دستگاه پر کن مایعات خطی مناسب شماست یا روتاری ؟

دستگاههای پر کن خطی همان گونه که از اسمش مشخص است می تواند تعداد 4 الی 20 هد داشته باشد و ظرف های شما را در یک خط پر کند. این دستگاهها بصورت عمومی هزینه پائینتری نسبت به پر کن های روتاری دارندو به سادگی قابل تنظیم برای ظرف های با اندازه های مختلف بدون هیچ هزینه ای هستند. این دستگاهها برای شرکتهای متوسط و کوچک مناسب اند چون با بروز یک خط کل تولید می خوابد.

عکس پرکن خطی

دستگاه پر کن مایعات روتاری اتوماتیک اندازه های خیلی بزرگتری دارندو می توانند بسته به نیاز تولیدی شما از 25 ، 50 حتی 100 هد داشته باشند. این پر کن ها می توانند نرخ بالای ظرف در دقیقه را پر کنند. اما در صورت بروز خطا در پر کن روتاری تعداد ظرف زیادی تلف می شوند. بعلاوه این دستگاههه بر خلاف پر کن های خطی در صورت بروز مشکل در پروسه پرکردن نمی توانند متوقف شوند و همین باعث سخت شدن تعمیر دستگاه می شود.

عکس پرکن روتاری

دستگاههای روتاری پیچیده تر و همینطور پر هزینه تر هستند. اما اگر شما یک شرکت بزرگ و پر رونق با نیاز ها تولید بالا هستید ، سرعت و حجم بالای پرکن روتاری برای شما بی نظیر است.

ما در این نوشته سعی کردیم توضیح کاملی بدهیم و تمام سعیمان را کردیم که حرف های ضروری گفته شوند اما اگر نیاز به مشاوره بیشتر در این زمینه داشتید با ما تماس بگیرید.


هشتگ ها: # سلامت # تست
[[ comment.writer_name ]]

[[ comment.description ]]

[[ form.description.length ]] / 500
[[ reply.writer_name ]] (در پاسخ به [[comment.writer_name]])

[[ reply.description ]]


صفحه [[currentPage]] - نمایش [[comments.length]] از [[count]]
نظر ثبت نشده است! شما اولین باشید.
ارسال نظرات ( 0 نظر )
[[ description.length ]] / 500

اخبار مرتبط


پرکن سیلندر پیستونی

پرکن سیلندر پیستونی

برای مشاهده کلیک کنید

پرکن سیلندر پیستونی

نویسنده: مدیر

0
پر کن حجمی چیست؟

پر کن حجمی چیست؟

برای مشاهده کلیک کنید

پر کن حجمی چیست؟

نویسنده: مدیر

0
دستگاه پرکن ثقلی چیست؟

دستگاه پرکن ثقلی چیست؟

برای مشاهده کلیک کنید

دستگاه پرکن ثقلی چیست؟

نویسنده: مدیر

0
عکس نازل های تولید شده روی صفحه استیل

نازل پرکن مایعات چیست؟

برای مشاهده کلیک کنید

نازل پرکن مایعات چیست؟

نویسنده: مدیر

0
دستگاه پرکن پمپی چیست؟

دستگاه پرکن پمپی چیست؟

برای مشاهده کلیک کنید

دستگاه پرکن پمپی چیست؟

نویسنده: مدیر

0
تعمیر و نگهداری پرکن مایعات

تعمیر و نگهداری پرکن مایعات

برای مشاهده کلیک کنید

تعمیر و نگهداری پرکن مایعات

نویسنده: مدیر

0
دستگاه پرکن مایعات دارویی

دستگاه پرکن مایعات دارویی

برای مشاهده کلیک کنید

دستگاه پرکن مایعات دارویی

نویسنده: حمیدرضا میرشکاری

0
تمام آنچه شما باید در مورد دستگاه پرکن مایعات بدانید

تمام آنچه شما باید در مورد دستگاه پرکن مایعات بدانید

برای مشاهده کلیک کنید

تمام آنچه شما باید در مورد دستگاه پرکن مایعات بدانید

نویسنده: حمیدرضا میرشکاری

0
انواع پرکن مایعات از نظر نازل

انواع پرکن مایعات از نظر نازل

برای مشاهده کلیک کنید

انواع پرکن مایعات از نظر نازل

نویسنده: حمیدرضا میرشکاری

0
درباره ی دستگاه پرکن مایعات غلیظ و رقیق

درباره ی دستگاه پرکن مایعات غلیظ و رقیق

برای مشاهده کلیک کنید

درباره ی دستگاه پرکن مایعات غلیظ و رقیق

نویسنده: حمیدرضا میرشکاری

0
راهمای دستگاه پرکن مایعات خانگی

راهمای دستگاه پرکن مایعات خانگی

برای مشاهده کلیک کنید

راهمای دستگاه پرکن مایعات خانگی

نویسنده: حمیدرضا میرشکاری

0
انواع دستگاه پرکن مایعات و کاربردهای آن

انواع دستگاه پرکن مایعات و کاربردهای آن

برای مشاهده کلیک کنید

انواع دستگاه پرکن مایعات و کاربردهای آن

نویسنده: حمیدرضا میرشکاری

0
چگونه پرکن مایعات دسته دوم خریداری کنیم؟

چگونه پرکن مایعات دسته دوم خریداری کنیم؟

برای مشاهده کلیک کنید

چگونه پرکن مایعات دسته دوم خریداری کنیم؟

نویسنده: مدیر

0
چه دستگاه هایی در بسته بندی صنایع نوشیدنی و آشامیدنی مورد استفاده قرار می گیرد؟

چه دستگاه هایی در بسته بندی صنایع نوشیدنی و آشامیدنی مورد استفاده قرار می گیرد؟

برای مشاهده کلیک کنید

چه دستگاه هایی در بسته بندی صنایع نوشیدنی و آشامیدنی مورد استفاده قرار می گیرد؟

نویسنده: مدیر

0
عکس انواع دستگاه سلفون کش

انواع دستگاه سلفون کش ، چه انتخاب هایی داریم ؟

برای مشاهده کلیک کنید

انواع دستگاه سلفون کش ، چه انتخاب هایی داریم ؟

نویسنده: مدیر

0
عکس انواع پرکن مایعات

راهنمای خرید دستگاه پرکن مایعات

برای مشاهده کلیک کنید

راهنمای خرید دستگاه پرکن مایعات

نویسنده: مدیر

0
scroll-top